Szkolenia on-line jako narzędzie rozwoju w nowoczesnej firmie (FAQ)

Czy szkolenia przez Internet są tak samo efektywne, jak stacjonarne? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania o szkolenia on-line!
Szkolenie online jako narzędzie rozwoju w nowoczesnej firmie


Pytacie o szkolenia zdalne. My odpowiadamy.

 

Czy możesz przeciwdziałać kryzysowi poprzez szkolenia on-line i wzrost kompetencji pracowników?

Czy szkolenia przez Internet są tak samo efektywne, jak stacjonarne?

Na co zwracać uwagę, ucząc się z domu?


Jako osoba odpowiedzialna za rozwój pracowników na pewno znasz aktualne trendy, dotyczące zmian w formie realizacji szkoleń. Kursy on-line, mimo że jest to stosunkowo nowy sposób nauki, ceni już wielu specjalistów.


 

Dlaczego warto się zainteresować szkoleniami zdalnymi?


Inwestowanie w cyfrowe kompetencje pracowników zyskało nie tylko na popularności, ale przede wszystkim na wartości. Nieustanny rozwój umiejętności pozwoli zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi zapewnić ciągłość działania, bezpieczeństwo i stabilizację.


Kursy internetowe z certyfikatem DEKRA podnoszą konkurencyjność i zwiększają możliwości rozwoju w branży.


W czasach koronawirusa doceniamy te aspekty jeszcze mocniej. Dlatego nie bój się spróbować. W swojej codziennej pracy stawiaj na innowacyjne pomysły i nowoczesne projekty.


 

Jak prowadzone są kursy on-line?


Kursy on-line, odbywają się w tzw. wirtualnej klasie. Trener oraz uczestnicy łączą się ze sobą za pomocą specjalistycznego oprogramowania, zapewniającego bezpieczeństwo informacji i danych osobowych.

Pracujemy m.in. z go2meeting, go2webinar oraz go2training. Dla urozmaicenia kursów szkoleniowcy korzystają z prezentacji PowerPoint, flipchartów, wirtualnych i prawdziwych tablic. Trener pracuje z uczestnikami w czasie rzeczywistym, wykorzystując narzędzia aktywizujące grupę.


Potrzebne materiały do nauki dostarczamy w formie elektronicznej. Staramy się, aby w pomocach naukowych nie zabrakło życiowych przykładów i case studies. W zależności od celów edukacyjnych korzystamy również z dodatkowych aplikacji. Umożliwiają one m.in. przeprowadzenie burzy mózgów czy ankiety. Wykorzystanie innowacyjnych formatów skłania odbiorców do podjęcia interakcji i aktywnej nauki.


 

Kluczowe jest doświadczenie trenera


Warto podkreślić, że sukces szkoleń DEKRA to nie tylko technologia, ale przede wszystkim doświadczenie prowadzących. Nauczyciele robią wszystko, by ułatwić i uprzyjemnić naukę on-line. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy dzielić uczestników szkolenia na grupy tak, aby każda z nich mogła samodzielnie wykonać zadane ćwiczenie.


Zapewniamy wysoki poziom interakcji między uczestnikami a trenerem, który dba, by nikt nie odczuwał bariery komunikacyjnej. Trenerzy DEKRA wypracowali system nauki tak, aby kolejne kroki zdobywania wiedzy były naturalne, a sam odbiorca nie czuł się zagubiony. Dzięki temu szkolenia on-line w żadnym stopniu nie odbiegają swoją wartością od szkoleń stacjonarnych.


 

Dla kogo są szkolenia przez Internet?


Oferta szkoleń on-line jest kierowana do osób na wszystkich etapach kariery. Dopasowujemy szkolenia do indywidualnych potrzeb kursantów oraz do wymagań konkretnego szkolenia. Z doświadczenia naszych szkoleniowców skorzystały m.in. firmy wojskowe czy znane na całym świecie korporacje.


Oferujemy rozwiązania zapewniające prywatność uczestników i bezpieczny przepływ informacji podczas pracy zdalnej. Na bieżąco reagujemy na wszelkie zmiany w standardach bezpieczeństwa danych oraz odpowiednio dostosowujemy platformy.


Szkolenia przez Internet to idealne wyjście dla wszystkich, którzy chcą zdobyć aktualną wiedzę i nowe praktyczne umiejętności, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania na COVID-19.


 

Co zyskuję, ucząc się on-line?


Osoba korzystająca ze szkoleń DEKRA zyskuje nie tylko bezpieczeństwo i komfort pracy z własnego mieszkania lub biura, ale również ogranicza wydatki na transport czy nocleg. Dzięki temu uczestnicy osiągają ponadprzeciętne wyniki szkoleń przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.


Ponadto jesteśmy w stanie zaproponować dużą elastyczność. Jedyne czego potrzebujesz, to komputer stacjonarny lub urządzenie przenośne z wystarczająco dobrym łączem internetowym. Połączenie narzędzi cyfrowych z doświadczeniem ekspertów z różnych dziedzin pozwala nam tworzyć bezpieczny, stabilny i wydajny model nauki.


 

Czy mogę uzyskać dofinasowanie na szkolenia?


Na szkolenia on-line można otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych. Jeżeli chcesz uzyskać dofinansowanie, sprawdź dostępne programy i skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.Co jest potrzebne, aby wziąć udział w szkoleniu zdalnym?


W przypadku szkoleń zdalnych organizowanych przez DEKRA wyposażenie techniczne potrzebne po stronie użytkownika zwykle ogranicza się do komputera lub urządzenia mobilnego, dobrego łącza internetowego i zestawu słuchawkowego oraz (opcjonalnie) kamery internetowej.


Umiejętności uczestnika niezbędne, aby zapewnić efektywność szkolenia on-line, są różne w zależności od formy tego szkolenia.


Szczegółowe zestawienie popularnych form kursów realizowanych przez Internet oraz odpowiadających im wymagań znajdziesz w ulotce Efektywne szkolenia przez Internet.


Promowane szkolenia

Szkolenia, które zmienią Twoją karierę