Sygnalista to Twoja latarnia, stwórz dla niego idealne środowisko w swojej firmie!
Dzięki temu szkoleniu dowiesz się jakie są wymogi, a także jak prawidłowo zaprojektować własny kanał do zgłaszania naruszeń. Oferujemy Ci nie tylko nasze doświadczenie, ale konkretne przykłady związane z dobrymi praktykami w ramach działalności organizacji.
Zgłoś się już dziś po ofertę na szkolenie dla Twojej firmy!
* Uwaga! Szkolenie dostępne wyłącznie jako szkolenie zamknięte, realizowane na zlecenie konkretnej firmy. Istnieje możliwość modyfikacji programu i czasu trwania szkolenia. Zapraszamy po ofertę »
W dniu 16 grudnia 2019 roku weszła w życie Dyrektywa PE i Rady 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, tzw. dyrektywa o sygnalistach. Od tego czasu biegnie termin na jej implementacje w systemach prawnych poszczególnych krajów. Wszystkie kraje wspólnoty mają na to dwa lata.
Nowe wymogi narzucają między innymi wdrożenie zarówno w podmiotach publicznych i prywatnych rozwiązań obejmujących:
Niniejsze szkolenie zapewnia pomoc w przygotowaniu się do spełnienia wymogów dyrektywy.
Kontakt z sygnalistą – czyli co chcemy wiedzieć?
(prowadzenie dialogu, pułapki rozmowy z sygnalistą)
Sygnalista jako źródło wiedzy – przewodnik jak wdrożyć skuteczny system zgłaszania nieprawidłowości w organizacji
(dobre praktyki, reguły postępowania, zasady zbierania informacji)
Czas trwania:
Szkolenie odbywa się w godz. 9-16.00.
W godz. 12.30-13.15 jest zaplanowana przerwa obiadowa. Przerwy kawowe będą dopasowane do potrzeb.
dyskusja, mini wykłady, scenki, rundy pytań i odpowiedzi, porady, konsultacje
1. Trener - ekspert w zakresie:
Przez ponad 25 lat ekspert DEKRA był związany z organami ścigania. Od 2006 roku pełnił funkcje na stanowiskach kierowniczych w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, najpierw dyrektora Departamentu Analiz, gdzie nadzorował zadania analityczne biura oraz min. odpowiadał za stworzenie procedur i całego systemu anonimowego zgłaszania podejrzeń korupcji. Pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Szefa CBA i nadzorował działania edukacji oraz prewencji antykorupcyjnej prowadzonej przez biuro, koordynował „Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019”.
Pracował w Komendzie Głównej Policji, gdzie m.in. koordynował realizację działań w ramach współpracy międzynarodowej i pełnił funkcję Szefa Krajowego Biura Interpol.
Zakres prowadzonych przez niego szkoleń dotyczy etyki biznesu, konfliktu interesu, procedur postępowania w przypadku wystąpienia podejrzenia korupcji i nadużyć oraz naruszeń przepisów i regulacji wewnętrznych. Prowadził szkolenia w wielu firmach z zakresu m.in. zagadnień przeciwdziałania korupcji, odpowiedzialności zarządu za czyny popełniane przez pracowników oraz uprawnień organów ściągania.
Szkoli i doradza w zakresie rozwiązań compliance oraz systemów przeciwdziałania korupcji i nadużyciom w podmiotach publicznych i prywatnych. Posiad doświadczanie w zakresie tworzenia procedur i polityk antykorupcyjnych oraz ich audytów. Zajmuje się wdrażaniem dedykowanych systemów IT do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów (whistleblowers). Szkoli pracowników i przygotowuje odpowiednie w tym zakresie procedury. Prowadzi i doradza w zakresie audytów śledczych pod kątem ryzyk korupcyjnych i oceny informacji.
2. Trener - ekspert w zakresie:
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia pt. „Prowadzenie dialogu z sygnalistami” wystawione przez Spółkę DEKRA Polska
Aby się zarejestrować, wybierz miejsce oraz datę na górze strony.
Bardzo ciekawy styl prowadzenia przez wykładowcę.
Jakość zajęć nie pozwoliła na wprowadzenie systemów naprawczych :)
POTRZEBUJESZ SZKOLENIA DOPASOWANEGO DO POTRZEB TWOJEJ FIRMY? SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ.